Převod domény

Převod registrované domény

Máte-li doménu zaregistrovanou a chcete ji převést pod správu FrogZone.cz. Máme pro vás připraven jednoduchý návod jak postupovat.

1) Zadání doménového jména a výběr varianty hostingu

Vše je velice jednoduché, vložte doménové jméno do našeho formuláře pro ověření domény. Dále si zvolte jeden z našich webhostingových programů a délku fakturačního období.

TIP: Chcete vytvořit pro doménu pouze DNS záznam. V tom není žádný problém, vyberte si variantu parking.

2) Kontrola dostupnosti doménových jmen

V dalším kroku dojde k ověření vámi zadaného doménového jména. Zároveň se ověří i několik dalších doménových jmen s rozdílnou koncovkou. V případě vašeho zájmu máte možnost si jednoduše nechat zaregistrovat i vámi zvolenou doménu s jinou koncovkou.

TIP: Máte zájem registrovat doménové jméno s nestandardní koncovkou? Neváhejte a kontaktujte nás.

3) Zadání přihlašovacích a kontaktních údajů

Zde si nastavíte přihlašovací jméno a heslo do webadmin sekce a další kontaktní údaje potřebné k registraci domény a k fakturaci za naše služby.

TIP: Jste už u nás zaregistrovaní? Objednejte si nové služby přes webadmin sekci a budete mít možnost editovat vše spojené s vašimi doménami snadno pod jediným heslem.

4) Zprovoznění našich služeb

Po dokončení registrace vám přijdou dva e-maily. V prvním naleznete vámi zadané kontaktní údaje a důležité informace k administraci registrované domény. Ve druhém e-mailu je přiložena zálohová faktura ve formátu pdf.

TIP: Již do deseti minut po registraci máte možnost si vyzkoušet naše služby na doméně třetího řádu.

5) Platba a převod doménového jména

Na základě zálohové faktury, prosím, proveďte platbu v co nejkratším termínu. Po obdržení platby na náš účet, vám bude doména zaregistrována. Na kontaktní email (uvedený při 1. zaregistrování domény) pošle registrátor žádost o převod. Tu je nutné potvrdit odkliknutím příslušného odkazu v té žádosti. Až bude doména převedena budete o tom informování opět emailem.

6) Nefunkční kontaktní e-mailová adresa

Pokud je kontaktní emailová adresa nefunkční (zrušená, nepoužívá se), napište nám a my žádost přepošleme na jiný, vámi určený email. Vše je pak nutné vytisknout, podepsat a nechat ověřit. Ověřenou žádost zašlete na adresu uvedenou v žádosti. Je to o něco zdlouhavější proces, ale vše se děje ve prospěch vlastníka domény. Doména je převedena po doručení žádosti registrátorovi a o této operaci jste informováni opět emailem.

TIP: Po převedení doménového jména je možné změnit kontaktní email nebo vlastníka domény.

7) Pravidelná platba a prodloužení doménového jména

V zadaném intervalu fakturace vám bude chodit vyúčtování za naše služby. Před propadnutím doménového jména budete na tuto skutečnost upozorněni, v případě vašeho zájmu bude doménové jméno prodlouženo a částka za prodloužení bude přidána na pravidelné vyúčtování.

TIP: Máte zájem získat slevu na naše hostingové služby? Nabízíme možnost vybrat si fakturaci jednou za rok – sleva 10% nebo za dva roky – sleva 20%.