Redakční systém CMS

Redakční systém Contao (TYPOlight)

Redakční systém (CMS z anglického Content Management System) je software pro jednoduchou správu webového obsahu prostřednictvím online administrace s využitím jednoduchého editoru tak, jakoby jste pracovali ve Wordu nebo jiném textovém editoru, není nutná znalost HTML ani jiného programovacího jazyka.

Contao (dříve TYPOlight) je Open Source redakční systém pro ty, kteří chtějí profesionální webové stránky, které se snadno udržují. Systém využívá nejmodernější technologie a tím nabízí vysoký bezpečnostní standard a umožní vám rozvíjet webové stránky přátelské pro vyhledavače Seznam, Google a další.

Systém nabízí mnoho integrovaných modulů novinky, zprávy, kalendáře, formuláře, snadnou správu uživatelů a uživatelských práv, službu Live Update a mnoha dalších. Rozšíření redakčního systému díky stovkám přídavných modulů v databázi Contao Extension je velice snadné.

Redakční systém Contao se rychle stalo jedním z nejpopulárnějších Open Source systémů pro správu obsahu webových stránek na trhu.

Náhledy

<< Previous Next >>

Vlastnosti

Pokročilé vlastnosti úprav

Contao poskytuje pokročilé funkce úprav jako je kopírování nebo přesunutí záznamů přes schránku, editaci několika záznamů najednou nebo obnovení předchozí verze. Editoři mohou formátovat texty s integrovaným textovým editorem TinyMCE s podporu kontroly pravopisu v různých jazycích.

Propracovaný systém práv

Contao má propracovaný systém uživatelských práv, který umožňuje kontrolu přístupu ke každému políčku v backendu. Přístupová práva mohou být udělena přímo pro uživatele nebo pro skupinu a slučují se, pokud je uživatel členem více než jedné skupiny.

Fulltextové vyhledávání

Contao přichází s full-textovým vyhledáváním, který podporuje vyhledávání pomocí frází, zástupné vyhledávání a A / NEBO vyhledávání. Vyhledávací index je tvořen automaticky a může volitelně zahrnovat chráněné stránky. Výsledky se caschují a mohou být rozděleny do více stránek.

Integrovaný správce souborů

Vedle integrované správy souborů Contao navíc podporuje ukládání souborů pomocí FTP. Automaticky generuje náhledy obrázků a souborů. Umožňuje editovat uložené soubory za pomoci zdrojového editoru. Soubory a složky je možné kopírovat, přesouvat, upravovat, přejmenovávat a mazat.

Integrovaný modul kalendáře

Součástí základní distribuce Contao je modul kalendáře. Contao nabízí různé typy kalendářů, celodenní události, události s otevřeným koncem, několikadenní události, opakované události a jejich jednoduché sdružování pomocí RSS nebo Atomu. Podporuje více zobrazení, jako je kalendář, mini kalendář nebo seznam událostí.

Široký výběr přídavných modulů

Databáze Contao Extension obsahuje stovky dodatečných modulů, které ještě více zefektivňují CMS. Přímo v backendu můžete na několik kliknutí myší vyhledávat, instalovat, aktualizovat nebo odebrat různé moduly.

Jednoduchá aktualizace Live Update

Instalace aktualizace může být časově náročná, a to i když neprovozujete velký počet internetových stránek Contao. Služba Contao Live Update Service je placený doplněk, který Vám umožní během několika kliknutí v backendu aktualizovat Vaše instalace.

Promyšlená struktura stránek

Contao podporuje různé typy stránek (např. běžné nebo přesměrovávané stránky) a paralelních webů v rámci jednoho stromu. Máte plnou kontrolu nad tím, zda je stránka skryta, chráněna heslem, cache nebo indexované pro vyhledávání a můžete stránky publikovat manuálně nebo publikaci stránky časově naplánovat.

Flexibilní generátor formulářů

S generátorem formulářů Contao můžete vytvořit libovolný webový formulář, který bude automaticky potvrzen a odeslán e-mailem nebo uložen v databázi. Nahrané soubory budou odeslány jako příloha a v případě potřeby mohou být uloženy ve složce na serveru.

Integrovaný CSS framework

Contao přináší CSS framework, který podporuje statické i dynamicky se měnící struktury, automaticky vytváří rozložení oddílů a sloupců, které definujete v rozložení stránky. V Contao backendu se tak mohou stávající struktury stylů jednoduše udržovat, importovat a exportovat.
 

Integrovaný modul novinky / blog

Contao modul novinky / blog je součástí jeho základní distribuce. Podporuje různé typy kategorií a archivů zpráv, strukturované zprávy, uživatelské komentáře a jednoduché sdružování pomocí RSS nebo Atomu. Každá novinka může mít připojený vlastní obrázek a několik příloh.
 

Integrovaný modul newsletter

Newsletter Contao modul je součástí základní distribuce. Podporuje předplatné pomoci DOUBLE OPT-IN (potvrzení prostřednictvím e-mailu), formát HTML a prostý text, import příjemců ze souboru CSV a výpis odeslaných newsletterů na internetových stránkách. Newsletter, který je odesílán členům skupiny, může být personalizován.

Přístupný frontend a backend

Contao neřeší přístup pouze jako další vlastnost, ale generuje přístupný XHTML výstup, který splňuje přísné požadavky W3C/WAI u frontendu i backendu. Pro správné fungování systému je nezbytné mít povolený JavaScript.

Ajax a PHP 5

Ajax a PHP 5 jsou moderní technologie Web 2.0, které se využívají v mnoha moderních aplikacích. Contao má velice spolehlivý zdrojový kód, který je postaven na vlastnostech nového objektově orientovaného programování funkcí PHP 5.2 a MooTools JavaScript framework.