Novinka

Piwik verze 1.4

Piwik verze 1.4

30.04.2011 17:12:39 počet komentářů: 2

K dispozici je nyní nová verze softwaru webové analytiky Piwik 1.4. Tato verze přináší HTML reporty, podporu Beta IPv6, vylepšené sledování kampaní a několik dalších chyb, což vyústilo ve vytvoření jedné z nejstabilnějších verzí aplikace Piwik.

Co je ve verzi 1.4 nového?

1) Experimentální podpora IPv6

V době, kdy ve světě došlo k vyčerpání IPv4 adres, je IPv6 nezbytností. Světový den IPv6 je stanoven na 8. června 2011 a pro nás je velmi důležité se na tuto událost připravit!

Podpora IPv6 je nyní pro Piwik roadmap prioritou číslo 1. Jsme rádi, že vám v rámci nové verze můžeme představit experimentální (beta) podporu IPv6. Team Piwik podporu testoval v nejvyšší možné míře, avšak uvítá, pokud také vy svou konfiguraci otestujete a poskytnete jakýkoli feedback.

2) Plánované reporty budou k dispozici v HTML

Nyní máte možnost naplánovat v Piwik nejen existující PDF reporty, ale také reporty HTML.

Zkuste sestavit „Denní HTML Email“, obsahující několik hlavních parametrů: jediné, co budete muset udělat, je každé ráno v rychlosti zkontrolovat e-mail.

3) Emailové reporty nejsou aktivní, pokud nepoužíváte cron

Emailové reporty (ve formátu PDF nebo HTML) vám nyní budou zasílány i v případě, že nepoužíváte cron (nebo Windows Scheduled tasks). Návštěvníci vašich webových stránek automaticky zaktivují emailové reporty mechanismem „web cron“. Odteď můžete všichni využívat Scheduled Analytics Reports.

4) Sledování analytických kampaní a URL Builder

Sledování kampaní v Piwik Analytics vám umožňuje sledovat efektivitu různých marketingových kampaní s ohledem na příliv nových návštěvníků vašich webových stránek (návštěvy, zobrazení stránky atd.) a také, jakou měrou jsou návštěvníci získáváni, či jak velké tržby generují. Tato funkce byla v aplikaci Piwik vždy, v nedávné době jsme ji však vylepšili a zveřejnili širší uživatelský manuál:

  • Analytics Campaigns tracking user doc
  • URL Buider: vytvářejte URL spřízněné s aplikací Piwik a sledujte své marketingové kampaně (Adwords, reklamy na Facebooku, Affiliaes, kliknutí na emailové newslettery atd.)
  • Piwik nyní automaticky rozeznává parametry Google Analytics: utm_campaign, utm_term, atd.

Jdi zpět

Komentáře

Komentář od: ales | 08.07.2011

Sledování kampaní v Piwik Analytics je opravdu přesné? Nebo jak to funguje?

Komentář od: Tomáš | 08.07.2011

Zdravím, měření kampaní v Piwik Analytics si troufám říct je opravdu přesné, tak jako všechna měření. Výhodou oproti konkurenci je, že můžete výsledky své kampaně sledovat okamžitě v reálném čase. Důležité je použít pro každou konkrétní kampaň specifický URL dané stránky, Piwik umožňuje definovat až dva parametry v URL. Vše je dobře popsáno na této stránce http://piwik.org/docs/tracking-campaigns/

Přidat komentář