Novinka

Piwik 1.3 je tady!

Piwik 1.3 je tady!

17.04.2011 15:24:58 počet komentářů: 0

Je k dispozici nová verze Piwik 1.3, zde jsou některé z nejvýznamnějších novinek této verze.

1) Uživatelské rozmezí data

K dispozici je nyní jedna z nejžádanějších funkcí. V uživatelském rozhraní a API si můžete vyžádat reporty z jakéhokoli rozmezí dat. V API si nyní můžete tyto reporty vyžádat pomocí jednoduchého nastavení &period=range&date=2011-01-15,2011-02-20

2) Zvýšený výkon

Díky reakcím uživatelů aplikace Piwik jsme zlepšili výkonnost na úrovni funkcí sledování návštěvnosti a archivu záznamů. The Live! real time widget je nyní schopen dobře pracovat i na vysoce zatěžovaných webových stránkách.

3) Vylepšené možnosti sledování cílů

Vylepšené možnosti funkce sledování cílůnyní mají dvě nové možnosti, ze kterých si můžete vybrat při tvorbě svých cílů:

  • cíle nyní mohou být aktivovány při návštěvě daného titulku webové stránky
  • cíl může být konvertován vícekrát během jediné návštěvy

Doporučujeme vybrat tuto možnost například v případě cílů u ECommerce, kdy návštěvník může zadat několik objednávek během jediné návštěvy a vy si přejete sledovat všechny tyto objednávky jako úpravy cílů.

4) Vylepšení funkce sledování API

V rámci hodnocení Piwik komunity byla funkce API sledování skutečně úspěšná a vyvolala pozitivní ohlas. Umožňuje monitorování návštěv, stránek, záměrů a uživatelských dat. K již existujícímu API sledování byli přidány další nové funkce:

  • možnost nahrát náhled stránky, akci, návštěvu a úpravy cíle na jedinečné ID návštěvníka prostřednictvím setVisitorId ( "33c31e01394bdc63“);
  • nová funkce v Javascript klient a PHP klient – vyžádání ID momentálně přihlášeného návštěvníka prostřednictvím getVisitorID ()
  • nová funkce k nastavení a získání klíčových informací, obsahujících detaily uživatele a umožňující přiřazení správného uživatele k úpravám cíle (i po uplynutí několika dnů od návštěvy webové stránky) - viz. setAttributionInfo (string $jsonEncoded) a fukce javascript getAttributionInfo ()

5) Vylepšení pro widget Live! a Visitor Log

Prohlédněte si nové možnosti Visitor Log a widgetu Live!. Nejen, že jsou tyto funkce rychlejší než dříve, ale budou nyní zobrazovat počet kliknutí, stažení souborů a konverzí cílů návštěvníků vašich webových stránek. Došlo také k opravě některých nedostatků. Věříme, že si s novým nástrojem vyhrajete.

Jdi zpět

Přidat komentář