Novinka

K dispozici je nyní Contao 2.10.RC1

K dispozici je nyní Contao 2.10.RC1

23.06.2011 09:16:58 počet komentářů: 0

K dispozici je nyní Contao 2.10.RC1 Tato verze obsahuje všechny nové funkce, jež byly představeny během konference Contao. Patří mezi ně například podpora HTML5 a CSS3, možnosti global style sheet, komprese souborů CSS a JS a mnoho dalších. Kromě toho bylo odstraněno několik závad a došlo k aktualizaci veškerých pluginů.

Systém request-token

Kontrola refereru ve verzi 2.10, jež často podléhala chybám, byla nyní nahrazena systémem request-token. Od nynějška budou formuláře zpracovávány pouze v případě zaslání validního tokenu. K nastavení této funkce jsou nezbytné následující kroky ve vašem rozšíření:

1. K vyhledání všech formulářů Contao zadejte u všech souborů řetězec FORM_SUBMIT

2. Za pole FORM_SUBMIT vepište následující řádek:

<input type="hidden" name="REQUEST_TOKEN" value="<?php echo REQUEST_TOKEN; ?>">

Dva řádky by měly vypadat následovně:

<input type="hidden" name="FORM_SUBMIT" value=" … ">
<input type="hidden" name="REQUEST_TOKEN" value="<?php echo REQUEST_TOKEN; ?>">

Request-tokeny a Ajax

Request-tokeny jsou taktéž vyžadovány u všech žádostí Ajax, které zasílají POST data. Každá odpověď Ajax tak vrací nový request-token. Abyste mohli tato data zpracovávat, musíte nepatrně upracit Ajax žádosti:

1. Místo defaultní třídy MooTools použijte třídu Request.Contao

2. Do JavaScriptu pošlete v žádosti proměnnou REQUEST_TOKEN

Před:

new Request({
  onSuccess: function(txt) {
    $(element).set('html', txt);
  }
}).post({'action':' … '});

PO:

new Request.Contao({
  onSuccess: function(txt, json) {
    $(element).set('html', txt);
  }
}).post({'action':' … ', 'REQUEST_TOKEN':REQUEST_TOKEN});

Třída Request.Contao automaticky zajišťuje aktualizaci request-tokenu. Původní objekt JSON je volitelně možné použít jako druhý argument (či třetí argument ve třídě Request.Mixed).

Nová rozšíření souboru šablon

Oproti předchozí extenzi .tpl, využívají šablony v Contao 2.10 buď .html5 pro šablony HTML5, nebo .xhtml pro šablony XHTML. Z důvodu zpětné kompatibility budou soubory .tpl i nadále v Contao 2.10 podporovány, ačkoli jsou označeny jako nepovolené.

Back end je nyní kompletně převeden do HTML5, takže musíte pouze přejmenovat šablony ve svých modulech (extenze .html5 místo .tpl). Na frontendu zduplikujte každou šablonu a přidělte jí jak verzi .html5, tak .xhtml.

TinyMCE v sub-palettes

V nové verzi je možné přidat pole TinyMCE do sub-pallet, a tak je, při určitých úkonech, automaticky nahrát přes Ajax. Doposud byla sice tato pole správně nahrávána, avšak korektor textu se objevil pouze po kompletní obnově stránky.

Změny šablony fe_page

Součástí aktualizace je také úprava šablony fe_page. Změny zahrnují především doplnění varování IE6 a modifikaci cronjob trigger. Pokud používáte uživatelské nastavení šablony "fe_" page, měli byste ji adekvátně nastavit.

Uživatelské soubory runonce.php

Od nynějška bude možné vytvořit uživatelský soubor runonce.php v složce config extenze. Tato akce proběhne automaticky a následně bude během instalace smazána. Tato funkce však momentálně není v této podobě ve verzi RC1 k dispozici. Implementace se zatím zdá být nepraktická a k její náhradě dojde v nejbližší době.

Jdi zpět

Přidat komentář