Novinka

K dispozici je nyní Contao 2.10.0

K dispozici je nyní Contao 2.10.0

11.08.2011 13:04:17 počet komentářů: 0

K dispozici je nyní Contao 2.10.0. Tato verze obsahuje všechny nové funkce, jež byly představeny během konference Contao. Patří mezi ně například podpora HTML5 a CSS3, možnosti global style sheet, komprese souborů CSS a JS a mnoho dalších. Do nové verze bylo začleněno více než 220 změn.

Live Update

Live Update od verze 2.9.5 do 2.10.0 obsahuje téměř 1500 souborů, při upgradu z nižší verze může být jejich počet ještě vyšší. To činí z tohoto update ten nejrozsáhlejší v celé historii Contao. Update proto vyžaduje odpovídající časový prostor pro scripty a nastavení paměťových limitů. Než Live Update spustíte, zkontrolujte omezení svého serveru a nastavení php.ini.

V případě předčasného ukončení Live Update, otevřete instalační adresář Contao (např. přes FTP klienta), vyhledejte soubor system/constants.php a nastavte VERSION a BUILD na předchozí nainstalovanou verzi (např. verze 2.9 a build 5 pro Contao 2.9.5). Následně Live Update restartujte.

Rozšíření pro třetí stranu

Pro verzi 2.10 nejsou k ještě dispozici veškerá rozšíření z Extension Repository. Z tohoto důvodu zkontrolujte již nainstalovaná rozšíření ještě před počátkem aktualizace. Tato rozšíření buď odpovídajícím způsobem aktualizujte, nebo je v backend nastaveních deaktivujte.

Pokud potřebujete používat rozšíření, které dosud není ve verzi 2.10 obsaženo, pokuste se deaktivovat request tokeny v backend nastaveních. V Contao verze 2.10 by pak měly pracovat veškeré extenze. Nezapomeňte však, že tato změna snižuje bezpečnost vaší instalace!

Informace pro webové designéry

V rámci verze 2.10 došlo k přepracování systému šablon. Soubory s příponou .tpl byly nahrazeny soubory .html5 pro tvorbu kódu HTML5 a soubory .xhtml pro tvorbu kódu XHTML. V závislosti na Vámi požadovaném výstupním formátu postačí již existující .tpl soubory jen adekvátně přejmenovat.

K modifikaci došlo také u šablony hlavní stránky, fe_page. Pokud používáte uživatelské šablony stránek, nezapomeňte je patřičně nastavit.

Informace pro vývojáře

Všechny informace pro vývojáře naleznete v článku Contao 2.10.RC1

Prohlédněte si nové funkce

Přehled změn a nových funkcí naleznete na ticket system nebo changelog.

Aplikaci stahujte na sourceforge.net. Download

Jdi zpět

Přidat komentář